#22 ⛰Paleo Doupě Starej se o to, co Jíš 🍖 Miroslav "Metla" Matoušek

#22 ⛰Paleo Doupě Starej se o to, co Jíš 🍖 Miroslav "Metla" Matoušek

Přátelé ho znají jako Metlu a zakladatele webových stránek, eshopu a kamenného obchodu Paleo Doupě. Podnět ke změně ve stravování přišel, když Metla, začal mít zájem starat se o to, co jí. Nechtěl jíst polotovary a cpát se salátem s rohlíky z kantýny. Prvně šlo jen o to, zkusit společně s partnerkou změnu ve stravování. Dnes je tomu pět let, co se stravují paleo a rozhodně nemají v plánu s tím skončit.

Měsíc příprav na změnu
Měsíc postupně připravovali svoji kuchyň na přicházející změnu. S partnerkou měli roční experimentování, během kterého vyzkoušeli stravování podle programu Whole30, takto začala i Míša Luňáčková z yummymummyfoodie, náš společný rozhovor najdeš mezi dalšími rozhovor.

Zkusili taky stravování podle Tima Ferrisse z knížky Čtyřhodinové tělo. U stravování podle Tima se nesetkali s žádnými pozitivními výsledky, tak se posunuli dál. Tim ve své knize doporučuje konzumaci luštěnin v podobě čočky a fazolí, což se v paleo stavování nedoporučuje. V této knize naleznete daleko víc informací, než jen ty týkající se stravování. Najdete v ní taky třeba to, jak se efektivně hýbat v minimální časové dotaci.

Největší dopad měla změna na sociální prostředí
Zkusili taky Dukanovu dietu a ketózu. V průběhu jejich experimentování se stravou Metla začal pociťovat, že to má největší dopad na jejich sociální prostředí. Jít večer do restaurace s přáteli se stalo náročnější. Postupem času se však naučili vybírat a komunikovat s personálem tak, aby dostali přesně to, co chtějí a naopak omezili na talíři to, o co nestojí a nechtějí jíst.

Dnes se Metla stravuje podle paleo stravy, která je hodně otevřená a nemá pevná pravidla. Proto taky nemá rád toto škatulkování a nálepkování stravování. Pro každého totiž může znamenat stravovat se podle paleo principů trochu něco jiného.

Změna ve stravování přináší benefity
Přechod od nezdravého stravování ke stravování, kde je kladem vysoký požadavek na kvalitu Metlovi přineslo zvýšení sebevědomí, víc energie, zlepšení soustředí, čistou mysl a 5 kilo úbytku na váze.

Paleo Doupě
Nápad pro vybudování obchodu Paleo Doupě vznikl z Metlovi potřeby mít všechny oblíbené výrobky na jednom místě. Taky chtěl mít přehled v tom, jestli je kvalita výrobků pořád na stejné úrovni nebo se mění. Dnes má kamenný obchod Paleo Doupě dva roky od otevření a eshop Paleo Doupě funguje zhruba rok. Celkově se o paleo stravu Metla zajímá a praktikuje ji od roku 2012.

Free Paleo Tips
Get Your Paleo Tips
We respect your privacy.

Advertise Here

Free Paleo Tips
Get Free Paleo tips
We respect your privacy.

Great Tips

Have A Look At This!!!!

Diet Recipes

Diet Recipes

Advertise Here